Leczenie cellulitu STORZ MEDICAL

Elastyczność skóry maleje z wiekiem. Typowa „skórka pomarańczowa”, pojawiająca się na udach, pośladkach i ramionach dotyka 80% wszystkich kobiet.

Cellulit stał się poważnym problemem w społeczeństwie, a co za tym idzie, wywiera poważny wpływ na jakość i radość życia. „Leczenie Falami Akustycznymi” (Acoustic Wave Therapy – AWT) to nowoczesna, niezwykle skuteczna metoda, polegająca na oddziaływaniu na dotknięte cellulitem części ciała falami dźwiękowymi. Tę innowacyjną metodę wybiera coraz więcej kobiet, stawiających na profilaktykę, by zapobiegać powstawaniu cellulitu, lub by wyeliminować już widoczne zmiany na skórze. W wielu przypadkach, efekty są widoczne i wyczuwalne, a także mierzalne, już po 4 do 6 sesji, czyli w ciągu 2 do 4 tygodni.

     

Terapia falami akustycznymi - skuteczna metoda leczenia cellulitu.

Terapia korzysta z akustycznych fal dźwiękowych, generowanych wewnątrz uchwytu i delikatnie przenoszonych na dotknięte cellulitem partie ciała. Fale akustyczne mają zastosowanie w medycynie od lat 80., gdy zaczęto rozbijać przy ich pomocy kamienie nerkowe, natomiast od lat 90 stosuje się je w leczeniu schorzeń ścięgien i mięśni. Nowoczesne zabiegi, których celem jest zwalczanie cellulitu, polegają na emitowaniu fal akustycznych na obszary ciała objęte cellulitem. W chwili wprowadzenia ich do ciała, fale akustyczne rozprzestrzeniają się na duże obszary, stymulując proces leczenia poszczególnych warstw skóry.

Pozwala to na osiągnięcie następujących rezultatów:

- skóra staje się wygładzona i odmłodzona,

- tkanka tłuszczowa ulega rozbiciu,

- tkanka łączna napina się, dzięki czemu komórki tłuszczowe są zatrzymywane w warstwie podskórnej,

- obwód części ciała poddanych zabiegom ulega zmniejszeniu.

   

Działanie fali uderzeniowej na epidermę i tkankę łączną w trakcie zabiegu antycellulitowego.

Przed zabiegiem

Powiększone komórki tłuszczowe skumulowane są pod powierzchnią skóry. Pozbawione elastyczności włókna wertykalnej tkanki łącznej nie rozciągają się na okolicznej tkance tłuszczowej.

W trakcie zabiegu

Uderzeniowa fala akustyczna zostaje wprowadzona do ciała. Tkanka łączna ulega relaksowi, a jędrność skóry właściwej wzrasta. Cyrkulacja krwi jest znacznie lepsza. Powiększone komórki tłuszczowe powracają do swej pierwotniej wielkości.

Po zabiegu

Efektem terapii falą uderzeniową jest poprawa gęstości skóry, odbudowa naturalnej elastyczności tkanki łącznej. Widoczna jest wyraźna i długotrwała poprawa kondycji skóry.

Najczęstsze obszary zastosowania urządzenia STORZ:

- pośladki,

- uda,

- brzuch,

- łydki,

- boczki,

- ramiona,

- twarz.

Procedura: Zakres i sposób leczenia omawia się z pacjentką. Następnie nakłada się żel kontaktowy na obszar poddawany terapii, aby upewnić się, że fale akustyczne dotrą do celu bez straty energii. Zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Czas trwania i częstotliwość zabiegów: Na ogół, zabieg trwa od 10- 30 minut w zależności od ilości partii konieczne jest przeprowadzenie 6 do 12 sesji w odstępach 3- lub 4-dniowych.

Zalecenia dodatkowe: Należy połączyć z trzydziestoma minutami ćwiczeń fizycznych dziennie, dietą niskotłuszczową, a także należy pić od 2 do 3 litrów płynów dziennie, by zapewnić szybką eliminację zbytecznych produktów przemiany materii.

Wskazania do stosowania STORZ MEDICAL :

- modelowanie sylwetki,

- zwalczanie cellulitu,

- wygładzanie blizn i zmarszczek,

- poprawa elastyczności skóry,

- poprawa jędrności tkanki łącznej,

- redukcja rozstępów np. po przebytej ciąży,

- wyrównywanie nierówności po przebytej liposukcji.

Przeciwskazania do wykonania zabiegu:

- ciąża,

- karmienie piersią,

- zakrzepica,

- zaburzenia krzepliwości krwi (Hemofilia),

- choroby nowotworowe,

- dzieci dorastające (poniżej 18 roku życia za zgodą rodziców lub według zaleceń lekarza),

- leczenie kortyzonem (6 tygodni przed data pierwszego zabiegu),

- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.

Uwaga !!! –

najlepsze efekty uzyskujemy łącząc

metody Storz Medical + Endermologie®.

„Każdy z nas nosi w sobie piękno. Cała sztuka polega na tym, by umieć je odkryć” — Éric-Emmanuel Schmitt